تبلیغات
اخبار فوتبال , نتایج زنده فوتبال , اخبار جام جهانی 2014 برزیل - ایران 3 - بلژیک 1 / اولین صعود تاریخ والیبال ایران در مسابقات قهرمانی جهان

آخرین مطالب سایت

موضوعات سایت

آرشیو سایت

صفحات جانبی

آمار سایت

بازدید امروز: نفر
بازدید دیروز: نفر
بازدید این ماه: نفر
بازدید ماه قبل: نفر
بازدید کل: نفر
آخرین بازدید:
تعداد مطالب سایت: مطلب
اشکان دژاگه
دانیال داوری
علیرضا جهانبخش
جواد نکونام
رضا قوچان نژاد
آی اسپورت- جذب مدافع خوبی مثل عبدالله کرمی هرچند که به سود سپاهان بود اما عدم علاقه این بازیکن برای حضور در پست هافبک دفاعی در نهایت کرانچار را مجبور کرد تا دست به انجام یک تغییر بزرگ در تیمش بزند و برای اینکه فرصت بازی به صورت همزمان به عقیلی، خلیل‌زاده و کرمی برسد دفاع تیمش را با سه نفر به میدان فرستاد تا از این طریق اسباب رضایت هر سه مدافع میانی‌اش را فراهم کرده باشد.
البته کرانچار به گفته خودش قبل از این هم در بعضی از بازی‌ها هم از ترکیب دفاع سه نفره استفاده کرده بود اما به هر حال استفاده از این سیستم در آن زمان مقطعی بود و بنا به نتیجه مسابقه و هدف سپاهان در بازی تغییر می‌کرد و دوباره به سبک اولیه خودش باز می‌گشت. اما اگر از دو بازی اول سپاهان در مقابل پیکان و گسترش فولاد فاکتور بگیریم که هر دو تیم در این هفته‌ها نشان داده اند زور آنچنانی برای گلزنی ندارند از هفته سوم تا به امروز دروازه سپاهان در هر بازی حداقل برای یک بار باز شده است.
گل میلاد فخرالدینی بازیکن استقلال، سه گل از سوی نفت تهران، ضربه برگردان سروش رفیعی در بازی با فولاد، شوت محسن مسلمان در شهرآورد اصفهان و در نهایت ضربه سر سید جلال رافخایی بر روی یک ضد حمله در بازی مقابل ملوان گل‌های خورده کرانچار و تیمش در طی هفته های اخیر بوده که هر یک به نوعی بر روی ضعف ساختاری در خط دفاعی سپاهان صحه گذاشته است.
اگر از بازی سپاهان در شهرآورد اصفهان بگذریم واسطه غیبت تعدادی از بازیکنان سپاهان در خط دفاعی کرانچار را مجبور به استفاده از دفاع چهار نفره کرد در بقیه موارد این خط دفاعی آنقدر شکننده و آسیب پذیر بوده که به راحتی دروازه اش را در مقابل رقبا باز شده دیده است.
 هر سه گل نفت تهران بر روی عدم تمرکز بازیکنان خط دفاعی سپاهان و ضعف این تیم در قلب خط دفاعی به ثمر رسید و سروش رفیعی بازیکن فولاد هم بدون اینکه مزاحمی را در کنار خودش ببیند به راحتی توپ را استپ کرد و آنقدر هم تحت فشار قرار نگرفت تا به راحتی با یک برگردان دروازه سپاهان را باز کند. 
شرایط در بازی آخر سپاهان هم دست کمی از قبل نداشت و هر چند که ملوان بر روی یک ضد حمله دروازه سپاهان را باز کرد اما کمبود نفرات در خط دفاعی سپاهان باعث شد تا این تیم به راحتی فضای کافی در اختیار رافخایی قرار دهد تا این بازیکن دروازه شهاب گردان را باز کند. هر سه بازیکن حاضر در خط دفاعی سه نفره سپاهان از لحاظ فنی بازیکنان خوب و قابل قبولی هستند اما به نظر می‌رسد که دفاع سه نفره فشردگی و پوشش را در خط دفاعی سپاهان از بین برده و آنقدر فضای خالی بین این سه نفر وجود دارد که تمامی شوت‌ها بدون برخورد به هیچ کدام از مدافعان سپاهان راه دروازه را در پیش می‌گیرد و قلب خط دفاعی هم آنقدر آسیب پذیر هست که بر روی یک ضدحمله مهره کافی برای پوشش نفرات تهاجمی حریف در اختیار نداشته باشد و در نتیجه دروازه سپاهان به راحتی باز شود.
شاید بهتر باشد که کرانچار برای یکبار از خودش این سوال را بپرسد که دفاع سه نفره چه مزیتی برای او و تیمش داشته به جز خوردن گل در بازی‌های متوالی و به همین واسطه تجدید نظر دوباره ای در زمینه استفاده از سه مدافع در ترکیب تیمش انجام دهد.