تبلیغات
اخبار فوتبال , نتایج زنده فوتبال , اخبار جام جهانی 2014 برزیل - بارسلونا 2-0 اتلتیک بیلبائو/جشن استقلال با درخشش نیمار

آخرین مطالب سایت

موضوعات سایت

آرشیو سایت

صفحات جانبی

آمار سایت

بازدید امروز: نفر
بازدید دیروز: نفر
بازدید این ماه: نفر
بازدید ماه قبل: نفر
بازدید کل: نفر
آخرین بازدید:
تعداد مطالب سایت: مطلب
اشکان دژاگه
دانیال داوری
علیرضا جهانبخش
جواد نکونام
رضا قوچان نژاد

آی اسپورت - بارسلونا در شرایطی به مصاف اتلتیک بیلبائو رفت که این بازی تحت تاثیر جشن های سیصد ساله استقلال خواهی ایالت کاتالونیا قرار داشت. پیش از بازی، بنر بسیار بزرگی به همین مناسبت به اهتزاز در آمد و بارسا نیز با پیراهن هایی به رنگ پرچم ایالت کاتالونیا به میدان رفت.

در نیمه اول، بارسلونا با درخشش مسی و پدرو و همچنین فرار های خوب منیر، بار ها و بارها روی دروازه بیلبائو خطر ساز شد. ضمن اینکه بیلبائو نیز دو بار روی ضد حملات فرصت های خوبی برای گلزنی نصیبش شد؛ که یکبار با واکنش خوب براوو و بار دیگر با تیزهوشی ماسچرانو، بارسا از دریافت گل نجات پیدا کرد.

بارسلونا در این نیمه هر چه زد به در بسته زد. ضمن اینکه در دو صحنه، داور می توانست به نفع این تیم ضربه پنالتی اعلام کند. در هر دو صحنه به نظر می رسید که روی منیر خطای پنالتی صورت گرفته باشد. 

بارسا نیمه دوم را هم هجومی آغاز کرد. در این نیمه اتلتیک کاملا عقب نشسته بود. مصدومیت ماسچرانو باعث شد تا پیکه به جای وی به زمین بیاید. در اواسط نیمه دوم بود که منیر بارسا را به گل رساند اما به درستی کمک داور این بازی اعلامآافساید کرد.

کمی بعد انریکه این بازیکن را بیرون کشید و نیمار وارد زمین شد. همکاری عالی مسی و نیمار از این دقیقه فرصت های بیشتری را نصیب بارسا کرد. دقیقه 74، روی یک فرار عالی، ایکر مونیائین درون محوطه جریمه بارسا توسط پیکه سرنگون شد. در حالیکه بازیکنان بیلبائو اعتقاد به پنالتی داشتند داور بازی رای به ادامه مسابقه داد.

سرانجام در دقیقه 78 قفل دروازه باسکی ها شکست و نیمار روی پاس عالی مسی گل اول بازی را به ثمر رساند.6دقیقه بعد بازهم نیمار روی پاس مسی صاحب موقعیت گل شد و این بار هم او موفق عمل کرد.

بدین ترتیب،بارسا با دو پاس گل مسی و 2 گل نیمار، سد محکم بیلبائو را شکست و سه امتیاز حساس این بازی را از آن خود کرد.

انریکه با این پیروزی بدون گل خورده، موفق شد برای اولین بار در قرن 21 بارسا را در سه بازی متوالی بدون دریافت هیچ گلی به پیروزی برساند.

بارسا با 9 امتیاز با خیال راحت در صدر جدول ایستاده و منتظر نتیجه دربی شهر مادرید نشسته است

ترکیب بارسا: براوو-متئو-ماسچرانو-مونتویا-آلبا-راکیتیچ-بوسکتس-اینیستا-پدرو-مونیر-مسی

ترکیب اتلتیک: ایرایزوز-ده مارکوس-گورپگی-لاپورته-بلانزایگا-میکل ریکو-ایتورآسپه-سوسائتا-بنیات-مویائین-آدوریس


دقیقه 1 : شروع بازی


دقیقه 78 : گلللللللللللل گلللللللللللل برای بارسا... نیمار

پاس اشتباه بازیکن دورتموند را بوسکتس در میانه راه قطع کرد. پاس بسیار زیبایی او به مسی رسید و مسی نیز نیمار را با دروازه بان اتلتیک تک به تک کرد. در نهایت ضربه هوشمندانه نیمار، گل اول بارسا را موجب شد.

دقیقه 84 : گللللللللل گلللللللللللللللل برای بارسا.....نیمار

بازهم نیمار روی پاس مسی صاحب موقعیت گل د و به راحتی دروازه اتلتیک را باز کرد


پایان بازی با برتری 2-0 بارسا