تبلیغات
اخبار فوتبال , نتایج زنده فوتبال , اخبار جام جهانی 2014 برزیل - دورتموند 2-0 آرسنال: شکار توپچی ها در وست فالن

آخرین مطالب سایت

موضوعات سایت

آرشیو سایت

صفحات جانبی

آمار سایت

بازدید امروز: نفر
بازدید دیروز: نفر
بازدید این ماه: نفر
بازدید ماه قبل: نفر
بازدید کل: نفر
آخرین بازدید:
تعداد مطالب سایت: مطلب
اشکان دژاگه
دانیال داوری
علیرضا جهانبخش
جواد نکونام
رضا قوچان نژاد

آی اسپورت-بوروسیا دورتموند در اولین دیدارش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان موفق شد با نتیجه 2-0 آرسنال را شکست دهد.

دورتموندی ها که فصل گذشته در خانه مغلوب آرسنال شده بودند، امشب توانستند سه امتیاز دیدار خانگی را به دست بیاورند. شاگردان کلوپ بازی را بهتر آغاز کردند و در دقیقه 14 پاپاستوپولوس در مقابل دروازه آرسنال صاحب توپ شد اما شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت. 


برتری دورتموندی ها ادامه پیدا کرد و در دقیقه 27 سانتری از سمت راست روی دروازه ارسال شد که اوبامیانگ آن را به سمت دروازه منحرف کرد اما وویژیک شچسنی به خوبی توپ را در آغوش گرفت.

در دقیقه 37 کایرن گیبس از سمت چپ سانتری را به دهانه دروازه دورتموند ارسال کرد اما گلر حریف در دو مرحله مانع ضربه زدن ولبک شد. 


سرانجام برتری دورتموندی ها در آخرین دقیقه نیمه اول به ثمر نشست. دقیقه 45 در حالی که آرسنال در کنار محوطه جریمه دورتموند صاحب اوت شد. توپ به بازیکنان حریف رسید. ایموبلیه در میانه میدان تنها بازیکن دورتموند بود و بعد از دریافت توپ به سمت دروازه آرسنال حرکت کرد. وی کوشیلنی را مقابل خود داشت و گیبز نیز از راه رسید اما برخورد اتفاقی توپ با پای اموبیله موجب شد توپ مقابل پای وی قرار گیرد و او نیز از سمت چپ محوطه جریمه دروازه را به راحتی باز کرد. 

نیمه دوم هم مانند نیمه اول با برتری دورتموند آغاز شد و آنها خیلی زود به گل دوم رسیدند. در دقیقه 49 از میانه میدان پاس بلندی به پشت مدافعان آرسنال ارسال شد. اوبامیانگ در موقعیت تک به تک به توپ رسید. شچسنی خروج نا موفقی از دروازه داشت و موجب شد اوبامیانگ به راحتی او را از پیش رو بردارد و توپ را وارد دروازه کند. 
در دقیقه 51 اموبیله از سمت چپ محوطه جریمه شوتی را روانه دروازه آرسنال کرد اما شچنی با کف دست آن را به کرنر فرستاد. 
حملات میزبان ادامه پیدا کرد دقیقه 54 اموبلیه بار دیگر از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد اما ضربه او با برخورد به تیرک دروازه به بیرون رفت.  در دقیقه 71 اوبامیانگ از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه شوتزنی کرد اما ضربه او در اختیار ژسنی قرار گرفت. 

چند دقیقه بعد ولبک در پشت محوطه جریمه دورتموند صاحب توپ شد. وی چرخش خوبی انجام داد اما شوت بدی را به سمت دروازه زد که به بیرون رفت. در ادامه توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا دورتموند با همان نتیجه 2-0 به پیروزی برسد.


 

ترکیب دو تیم:

 

دورتموند: وایدن فلر، سوبوتیچ، سوکراتیس، اشملزر، دورم، کل، بندر، گروس کروتز، ایموبیله، میخیتاریان، آئوبامیانگ

 

آرسنال: شچسنی، بلرین، مرتساکر، کوشیلنی، گیبس، آرتتا، رمزی، ویلشر، الکسیس، اوزیل، ولبک


گل ها:


دقیقه 44: ستاره ایتالیایی دورتموند در زمین خودی صاحب توپ شد و با یک استارت سریع و رساندن خود به محوطه جریمه توپچی ها و بعد از پشت سر گذاشتن کوشیلنی، با یک ضربه دقیق، توپ را به گوشه دروازه شچسنی فرستاد


دقیقه 49: یک و دوی گروس کروتز و آئوبامیانگ، مهاجم گابنی را با شچسنی تک به تک می کند و او هم بعد از پشت سر گذاشتن دروازه بان آرسنال، گل دوم را به ثمر می رساند