تبلیغات
اخبار فوتبال , نتایج زنده فوتبال , اخبار جام جهانی 2014 برزیل - رئال مادرید 5-1 بازل: شروع قهرمانانه

آخرین مطالب سایت

موضوعات سایت

آرشیو سایت

صفحات جانبی

آمار سایت

بازدید امروز: نفر
بازدید دیروز: نفر
بازدید این ماه: نفر
بازدید ماه قبل: نفر
بازدید کل: نفر
آخرین بازدید:
تعداد مطالب سایت: مطلب
اشکان دژاگه
دانیال داوری
علیرضا جهانبخش
جواد نکونام
رضا قوچان نژاد

آی اسپورت- رئال مادرید در اولین دیدارش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان، با نتیجه پرگل 5-1 بازل سوئیس را شکست داد.

رئال در لالیگا اوضاع خوبی ندارد و آنها از 3 بازی ابتدایی خود، تنها 3 امتیاز کسب کرده‌اند و تیم به شدت تحت فشار بود. شایعات مبنی بر نزدیکی رونالدو به جدایی از رئال و پیوستن به یونایتد به گوش می‌رسد و پرس از سوی هواداران، تحتف شار است تا استعفا دهد. در چنین فضایی، رئال به خوبی از پس فشاری که رویش بود برآمد و موفق شد با نتیجه ی پرگل، خود را برای دفاع از عنوان قهرمانی اش آماده کند.

نیمه ی اول را رئال طوفانی بازی کرد و موفق شد 4 گل به ثمر برساند. روی پاس پشت پای زیبای خامس، ناچو صاحب توپ شد که شوت او با برخورد به سوچی، وارد دروازه ی بازل شد و گل اول مسابقه، به عنوان گل به خودی ثبت شد. در ادامه، روی پاس استثنایی مودریچ، بیل تک به تک شد که با پشت سر گذاشتن دروازه بان با یک دریبل سر پای بلند، دروازه خالی را باز کرد. گل سوم روی نبوغ بیل و پاس به موقع او برای رونالدو به ثمر رسید و گل چهارم نیز ، خامس با جایگیری خوب و استفاده از ریباند شوت بنزما توانست اولین گلش در لیگ قهرمانان برای رئال را به ثمر برساند. هرچند که بازل در حالی که 3-0 عقب بود، موفق شد با گول گنزالز، یکی از گل‌های خورده را جبران کند ولی به سرعت گل چهارم را دریافت کرد و شیرازه ی تیم به کلی از هم پاشید.

نکته ی جالب بازی امشب، تشویق مداوم کاسیاس در جریان بازی بود. او یک توپ خوب را که روی اشتباه واران به گونزالز رسیده بود دریافت کرد و مانع دریافت گل دوم شد. نیمه ی دوم را رئال کمی آرامتر پیگیری کرد که در آن بنزما موفق شد با یک ضربه ی دقیق، توپ را به زیرطاق دروازه بازل بکوبد تا کار برای تیم سوئیسی به پایان برسد.


 

ترکیب دو تیم:

 

رئال مادرید: کاسیاس، مارسلو، راموس، په په، ناچو، تونی کروس، مودریچ، رونالدو، خامس رودریگس، گرت بیل، کریم بنزما

 

بازل: واکلیک، سوچی، والتر ساموئل، فابین شار، بهرنگ صفری، فابین فری، محمد الننی، ژاکا، زوفی، درلیس گونسالس، مارکو استرلرگل ها:


دقیقه 14: همکاری ناچو و خامس، یک موقعیت برای رئال ایجاد کرد و سوچی که قصد داشت مانع از باز شدن دروازه تیم شود، به اشتباه دروازه خودی را باز کرد


دقیقه 30: پاس بیرون پا عالی مودریچ به پشت مدافعان بازل، به بیل رسید و او هم با یک ضربه نرم و فنی، دروازه حریف را باز کرد.

 

دقیقه 31: پاس مودریچ و ضربه بیل، توسط دروازه بان بازل برگشت داده می شود اما توپ برگشتی که مقابل رونالدو قرار گرفته، به راحتی به گل سوم تبدیل می شود

دقیقه 37: باز هم دفع ناقص دروازه بان بازل روی ضربه بنزما و این بار خامس رودریگس، ضربه نهایی را وارد می کند

 

دقیقه 38: همکاری زوفی و گونسالس، مدافعان رئال را به هم می ریزد و در نهایت این بازیکن پاراگوئه ای، با ضربه ای دقیق، توپ را به گوشه دروازه کاسیاس می فرستد


دقیقه 79: یک و دوی رونالدو و بنزما، در نهایت با ضربه ستاره فرانسوی، به گل پنجم رئال تبدیل می شود